Instagram Guides – Dijital Klavuz

Mayıs ayında test edilmeye başlamış olan instagram guides özelliği; “instagram hikayelerinde gördüğümüz ‘yukarı kaydır’ seçeneğindeki içerik, ürün ve ya mekan bilgilerinin hikayede kalmayıp sürekli ulaşabileceğiniz bilgi bütünü halinde instagram profilinde klavuz olarak kalmasıdır.” diyebilirm.

Instagram Guides Ne İşe Yarıyor? Derseniz..

Tanınmış kişi ve kuruluşlar aracılığı ile hayatınızı kolaylaştırmak için güvenilir, yararlı ve sizlere ilham olacak bilgileri bir bütün halinde (bir blog yazısı gibi) sunuyor.

Instagram Guides özelliğinin çıkış sebebi seyehat tanıtımı için düşünülsede Covid-19 salgını nedeni ile geçirdiğimiz bu zor dönemde sağlıklı yaşam içeriğine odaklandı. Salgından dolayı psikoloji ve sağlıklı beslenme adına bilgi bütününü paylaşmayı sağlayan Guides; insanlardaki “Ne olacak ?” kaygısını birazda olsa hafifletmek adına yardımcı oldu.

Sınırlı sayıda tanınmış hesaplara açılan bu özellik ile içerik üreticiler meditasyon, sağlıklı beslenme , spor ve yoga hakkında bilgiler paylaşabildi. Instagram Guides şimdilerde ise yavaş yavaş ilk çıkma sebebine doğru yol almakta.

Guides İçinde Neler var?

Tanınmış kişi veya kuruluşların oluşturduğu Guides (Dijital Klavuz) içinde yararlı bilgiler ile tanıtımlarla birlikte oluşturduğu yayınları ve videoları görebilirsiniz. Bir blog şeklinde yazı ile anlatmayı seven influencerlar için de büyük bir avantaj. Guides içeriğindeki gönderi hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız resmin ve ya videonun üzerine tıklayarak instagram paylaşımına ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz ve paylaşmak istediğiniz Guides’i sağ üst köşedeki “…” ya tıklayarak paylaşabilirsiniz. Önümüzdeki süreçte Guides sekmesinin de keşfette çıkacağı belirtiliyor.

Influencerların Yeni ve Uzun Tanıtım Önerisi Guide

Son zamanlarda çevremde Swipe Up (yukarı kaydır) seçeneğinin artık tüm influencerlarda her saniye yapılmasının sıkıcı olduğu belirtiliyor ve bazı influencerların artık samimi gelmediği, tavsiyelerininde reklama dönüşmesi can sıkıcı olabiliyor. Guide özelliği ile tanıtımları dijital klavuz halinde sabitleyerek artık bu kadar çok Swipe Up yapmak yerine biraz daha eskisi gibi samimi paylaşımlara dönülecek diye umuyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy